رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تبریز خطاب به دولت، خواستار آغاز اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور شد.

شریف زاده خطاب به دولت:
اصلاحات اساسی اقتصاد کشور را آغاز کنید/ تولیدکنندگان به کارمندان دارایی دولت تبدیل شده اند

نصر: رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تبریز خطاب به دولت، خواستار آغاز اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور شد.


sharifzade

به گزارش خبرنگار نصر، سید باقر شریف زاده در در چهل و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی که با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری و تیم اقتصادی دولت در اتاق تبریز برگزار شد، با بیان اینکه مالیات اهرمی برای کنترل اقتصاد است، نه پولی برای تامین هزینه های جاری دولت، گفت: 80 درصد اقتصاد در دست دولت است، اما تمام فشارهای مالیاتی بر دوش بخش خصوصی و 20 درصد باقیمانده اقتصاد کشور است.

وی افزود: پیش بینی 13 هزار میلیارد تومان افزایش درآمد مالیاتی دولت در سال آینده نوید افزایش فشار مالیاتی به بخش تولید را می دهد و کسانی که فرار مالیاتی و معافیت مالیاتی دارند نقشی در تامین هزینه ای دولت ندارند.

شریف زاده ادامه داد: متاسفانه دولت شرایطی ایجاد کرده است که هر کسی بیشتر کار و اشتغال زایی می کند، هزینه های بیشتری متحمل می شود.

رئیس انجمن مدیران صنایع آذربایجان شرقی تاکید کرد: یک تجدید نظر جدی در قوانین مالیاتی کشور پس از دهها سال لازم است. ما در بحث مالیات بر ارزش افزوده، سال هاست که مسائل را می گوییم، اما کسی توجه نمی کند، دیگر خسته شدیم.

شریف زاده گفت: تولیدکنندگان به کارمندان دارایی دولت تبدیل شده اند و ما برای پول نگرفته مان، مالیات به دولت می پردازیم! این دوره آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده چه زمانی پایان خواهد پذیرفت؟

وی ادامه داد: مرگ یک بار، شیون هم یک بار؛ از دولت می خواهیم اصلاحات اساسی اقتصاد کشور را آغاز کند. از دولت می خواهیم مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی را اجرا کند و از نخبگان این امر در استان ها هم استفاده کند، ایران فقط تهران نیست.